• Losowy cytat
  • "Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie."
  • Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Dodany: 2014-06-18 09:48:40
 

Kompetencje tłumaczyW każdym zawodzie obowiązuje lista bardziej lub mniej pożądanych cech i zadań. W przypadku zawodu jakim jest tłumacz gdynia taki zakres kompetencji również obowiązuje. Do kompetencji tłumacz gdynia przypisuje między innymi takie zajęcia jak choćby tłumaczenia, pod którymi podpisuje się swoim nazwiskiem, ale również prawnie odpowiada za każdy element tego tłumaczenia.

 

To co jest ważne w tłumaczeniu to przede wszystkim zachowanie sensu i niezmienności intencji i to właśnie należy do kompetencji dobrego tłumacza. Jak się okazuje tłumacz gdynia, mimo że doskonale przetłumaczy teksty musi również znać kontekst i pojawiające się niuanse, które należą do elementów każdej z kultur. Tłumacz gdynia musi więc wykazać się nie tylko wyjątkową świadomością, co do tego, jakiej kultury dotyczy tłumaczenie i jak to się potocznie określa – co autor miał na myśli. Kompetencje tłumacza to również zakres umiejętności jakimi dysponuje przy pracy na żywo.

 

To oznacza, że jego kompetencjach leży niejako reprezentowanie osoby, której wykonuje się tłumaczenia na żywo. To co jest również istotne to tłumacz gdynia jako osoba, która musi również mieć świadomość tego, jakie stosunki panują między ludźmi, których rozmowę, dialog się tłumaczy, bo ma to ogromne znaczenie przy formułowaniu odpowiednich wypowiedzi w stosunku jednej z tych osób do drugiej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kompetencje tłumaczy
Nick: